Hoppa till sidans innehåll

Filipstad


 Resultatlista för 2:a deltävlingen i Värmlandsserien, MTB

Ck-Filip Kalhyttan 2009-05-12

 

P nyb,           7 – 8 år         1.6 km – 1 varv

 

Pl

Namn

Förening

1

Junior Przybylski

CK Hemgården

2

Oscar Edström Sanfridsson

Team Sportia CK

3

Isac Gunnarsson

CK Hemgården

4

Linus Lindbäck

Team Sportia CK

 

 

F nyb, 7-8 år 1,6 km – 1 varv

 

Pl

Namn

Förening

1

Elin Lindbäck

Team Sportia CK

 

 

 

 

P nyb, 9 – 10 år                 1,.6 km  x 2 varv = 3.2 km

 

Pl

Namn

Förening

1

Linus Persson

Team Sportia CK

2

Eric Gunnarsson

CK Hemgården

3

Erik Nykom

Team Sportia CK

 

 

F 11-12         3,6 km x 1 varv = 3.6 km                       

 

Pl

Namn

Förening

Sluttid

1

Linda Carlsson

CK Filip

20:27

 

P 11-12         3,6 km x 1 varv = 3.6 km 

 

Pl

Namn

Förening

Sluttid

1

Niklas Andersen

CK Hemgården

17:47

2

Jonas Karlsson Thell

Team Sportia CK

18:38

3

Rasmus Christiansen

CK Hemgården

19:05

4

Daniel Kämpeskog

CK Filip

19:41

5

Linus Andersson

CK Filip

19:53

 

F 13-14         3.6  km x 2 varv = 7.2 km

 

Pl

Namn

Förening

Sluttid

1

Louise Håkans

Team Sportia CK

29:20

 

P 13-14         3.6 km x 2 varv = 7.2 km

 

Pl

Namn

Förening

Sluttid

1

Martin Ericson

Team Sportia CK

29:21

2

Kal Byberg

CK Hemgården

41:48

 

 

P 15-16         3.6 km x 3 varv x 10.8 km                     

 

Pl

Namn

Förening

Sluttid

1

Conny Carlsson

CK Filip

41:39

2

Måns Karlsson

CK Filip

51:01

 

 

H jun                                  3.6 km x 4 varv =1 4,4 km                    

 

Pl

Namn

Förening

Sluttid

1

Jakob Järvinen

Team Sportia CK

56:48

 

 

H Sen                                   3.6 km x 4  varv x= 14,4 km                                      

 

Pl

Namn

Förening

Sluttid

1

Andreas Papp

Cyklecomponents

46:00

2

Tony Falk

CK Filip

46:55

3

Joakim Eriksson

CK Filip

48:40

4

Lukas Matusiak

CK Hemgården

48:41

5

Olov Solberg

CK Hemgården

54:52

6

Mattias Malmborg

CK Filip

57:36

7

Niklas Öqvist

CK Filip

58:26

8

Martin Bandgren

CK Filip

58:27

   9

Markus Jonsson

Solsta CK

59:26

10

Lars Gustavsson

CK Filip

1:01:02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H 30                                      3.6 km x 4  varv x= 14,4 km                                                            

 

Pl

Namn

Förening

Sluttid

1

Martin Przybylski

CK Hemgården

51:22

2

Timo Silvola

Team Sportia CK

52:22

 

 

 

 

                            

 

H 40                                        3.6 km x 3 varv xv= 10,8 km                                                                              

 

Pl

Namn

Förening

Sluttid

1

Mikael Håkans

Team Sportia CK

47:08

 

 

H 50+                                      3.6 km x 3  varv x = 10,8 km                                                                              

 

Pl

Namn

Förening

Sluttid

1

Bengt Christensen

Team Sportia CK

41:05

2

Sören Karlsson

Team Sportia CK

45:45

3

Bo Persson

CK Hemgården

52:42

 

Uppdaterad: 14 MAJ 2009 19:58 Skribent: Berth Sanfridsson

 

Sponsor under 2019

Postadress:
Karlskogacyklisterna - Cykel
Karlskogacyklisterna, Under utredning
69131 Karlskoga

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: karlskogacyklisterna...

Se all info